filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
2004
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
29 października
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Salto
(2004)
Anthony Anderson
nominacje
Brat ukochanego
(2004)
Jane Scott
,
Sarah Radclyffe
Szukając siebie
(2004)
Daniel Scharf
,
Alkinos Tsilimidos
The Old Man Who Read Love Stories
(2001)
Michelle de Broca
,
Julie Ryan
Najlepsza aktorka
wygrane
[Abbie Cornish]
Abbie Cornish
jako Heidi w filmie
Salto
(2004)
nominacje
Olivia Pigeot
A Cold Summer
(2003)
Leeanna Walsman
Doskonały dzień
(2004)
Chloe Maxwell
Under the Radar
(2004)
Najlepszy aktor
wygrane
[Sam Worthington]
Sam Worthington
jako Joe w filmie
Salto
(2004)
nominacje
Dan Spielman
Doskonały dzień
(2004)
Colin Friels
Szukając siebie
(2004)
Kevin Harrington
The Honourable Wally Norman
(2003)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Cate Shortland]
Cate Shortland
Salto
(2004)
nominacje
Jan Sardi
Brat ukochanego
(2004)
Khoa Do
Skończeni
(2003)
Alkinos Tsilimidos
Szukając siebie
(2004)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Lynette Curran]
Lynette Curran
jako Irene w filmie
Salto
(2004)
nominacje
Hollie Andrew
Salto
(2004)
Rachael Blake
Szukając siebie
(2004)
Loene Carmen
Szukając siebie
(2004)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Erik Thomson]
Erik Thomson
jako Richard w filmie
Salto
(2004)
nominacje
Nathaniel Dean
Salto
(2004)
Dan Spielman
Szukając siebie
(2004)
Hugo Weaving
The Old Man Who Read Love Stories
(2001)
Najlepsza aktorka w dramacie lub komedii telewizyjnej
wygrane
[Bojana Novakovic]
Bojana Novakovic
jako Randa w filmie
Marking Time
(2003)
nominacje
Gina Riley
Kath & Kim
(2002)
Jane Turner
Kath & Kim
(2002)
Claudia Karvan
Small Claims
(2004)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Salto
(2004)
Decoder Ring
nominacje
Doskonały dzień
(2004)
David Hobson
The Old Man Who Read Love Stories
(2001)
Graham Tardif
Thunderstruck
(2004)
Frank Tetaz
,
David Thrussell
Najlepsza scenografia
wygrane
Salto
(2004)
Melinda Doring
nominacje
Brat ukochanego
(2004)
Paul Heath
Szukając siebie
(2004)
Dan Potra
Najlepsze kostiumy
wygrane
Salto
(2004)
Emily Seresin
nominacje
Brat ukochanego
(2004)
Anna Borghesi
Doskonały dzień
(2004)
Katie Graham
Szukając siebie
(2004)
Jill Johanson
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Salto
(2004)
Robert Humphreys
nominacje
Brat ukochanego
(2004)
Andrew Lesnie
Doskonały dzień
(2004)
Gary Ravenscroft
Szukając siebie
(2004)
Toby Oliver
Najlepszy aktor w dramacie lub komedii telewizyjnej
wygrane
[Abe Forsythe]
Abe Forsythe
jako Hal Fleming w filmie
Marking Time
(2003)
nominacje
Sam Neill
Jessica
(2004)
Geoff Morrell
Marking Time
(2003)
David Wenham
The Brush-Off
(2004)
Najlepszy dramat telewizyjny dla dzieci
wygrane
Nastoletni geniusze
(2004)
Jonathan M. Shiff
,
Daniel Scharf
nominacje
Fergus McPhail
(2004)
Alan Hardy
,
Ewan Burnett
Klinika pod kangurem
(2003)
Michael Bourchier
Najlepszy dźwięk
wygrane
Salto
(2004)
Sam Petty
,
Mark Blackwell
,
Pete Smith
nominacje
Doskonały dzień
(2004)
Paul Pirola
,
John McKerrow
,
Josh G. Abrahams
,
Glenn Newnham
Thunderstruck
(2004)
Wayne Pashley
,
Peter Townend
,
Pete Smith
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Lennie Cahill Shoots Through
(2003)
Paul Oliver
nominacje
Floodhouse
(2003)
Miro Bilbrough
So Close to Home
(2003)
Jessica Hobbs
The Scree
(2004)
Paul McDermott
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
The President Versus David Hicks
(2004)
Curtis Levy
nominacje
Helen's War
(2004)
Sonja Armstrong
,
Anne Pick
Lonely Boy Richard
(2003)
Denise Haslem
,
Rosemary Hesp
The Men Who Would Conquer China
(2004)
Nick Torrens
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Władca Pierścieni: Powrót króla
(2003)
Peter Jackson
,
Fran Walsh
,
Barrie M. Osborne
Zwieńczenie filmowej trylogii wg powieści Tolkiena. Aragorn jednoczy siły Śródziemia, szykując się do bitwy, która ma odwrócić uwagę Saurona od podążających w kierunku Góry Przeznaczenia hobbitów.
nominacje
Między słowami
(2003)
Sofia Coppola
,
Ross Katz
Rzeka tajemnic
(2003)
Robert Lorenz
,
Judie Hoyt
,
Clint Eastwood
Zakochany bez pamięci
(2004)
Steve Golin
,
Anthony Bregman
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie lub komedii telewizyjnej - aktor
wygrane
[Matthew Le Nevez]
Matthew Le Nevez
jako Bullet Sheather w filmie
Marking Time
(2003)
nominacje
Ray Barrett
Cena życia
(1998)
za odcinek "Falling From Grace"
Glenn Robbins
Kath & Kim
(2002)
Lech Mackiewicz
Marking Time
(2003)
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie lub komedii telewizyjnej - aktorka
wygrane
[Katie Wall]
Katie Wall
jako Belinda w filmie
Marking Time
(2003)
nominacje
Magda Szubanski
Kath & Kim
(2002)
Abbie Cornish
Marking Time
(2003)
Jacinta Stapleton
Stingers
(1998)
za odcinek "Break and Enter"
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Na urodziny
(2004)
Sejong Park
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
wygrane
Marking Time
(2003)
John Edwards
Historia osiemnastoletniego Hala który, zakochuje się w afgańskiej uchodźczyni.
nominacje
Go Big
(2004)
Rosemary Blight
,
Michael Miller
,
Ellie Beaumont
Small Claims
(2004)
Rosemary Blight
,
Ben Grant
,
Kylie Du Fresne
Najlepszy młody aktor/aktorka
wygrane
[Natasha Wanganeen]
Natasha Wanganeen
jako Mary Simpson w filmie
Jessica
(2004)
nominacje
Richard Wilson
Klinika pod kangurem
(2003)
Sarah Vongmany
Skończeni
(2003)
Jarryd Jinks
Szukając siebie
(2004)
Najlepszy montaż
wygrane
Salto
(2004)
Scott Gray
nominacje
Doskonały dzień
(2004)
Gary Woodyard
Szukając siebie
(2004)
Ken Sallows
The Old Man Who Read Love Stories
(2001)
Tania Nehme
Najlepszy reżyser telewizyjny
wygrane
Marking Time
(2003)
Cherie Nowlan
Historia osiemnastoletniego Hala który, zakochuje się w afgańskiej uchodźczyni.
nominacje
Cena życia
(1998)
Chris Martin-Jones
za odcinek 280
Stingers
(1998)
Grant Brown
za odcinek 172
The Brush-Off
(2004)
Sam Neill
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Queen of Hearts
(2003)
Danielle MacLean
nominacje
Floodhouse
(2003)
Miro Bilbrough
Na urodziny
(2004)
Sejong Park
So Close to Home
(2003)
Madeleine Blackwell
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Salto
(2004)
Cate Shortland
nominacje
Brat ukochanego
(2004)
Jan Sardi
Skończeni
(2003)
Rodney Anderson
,
Joe Le
,
Khoa Do
,
Jason McGoldrick
Szukając siebie
(2004)
Daniel Keene
Najlepszy scenariusz telewizyjny
wygrane
Marking Time
(2003)
John Doyle
Historia osiemnastoletniego Hala który, zakochuje się w afgańskiej uchodźczyni.
nominacje
Kath & Kim
(2002)
Jane Turner
,
Gina Riley
za odcinek "The Hideous Truth"
Stingers
(1998)
Matt Ford
za odcinek sto siedemdziesiąty drugi
The Brush-Off
(2004)
John Clarke
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Stingers
(1998)
John Wild
,
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
nominacje
Córki McLeoda
(2001)
Posie Graeme-Evans
,
Susan Bower
MDA
(2002)
Denny Lawrence
White Collar Blue
(2002)
Kris Wyld
,
Steve Knapman
Najlepszy serial komediowy - sitkom lub skecz
wygrane
Double the Fist
(2004)
Megan Harding
nominacje
Kath & Kim
(2002)
Mark Ruse
,
Jane Turner
,
Gina Riley
Wyróżnieni w roku 2004
Salto
(
13/15
)
Marking Time
(
7/10
)
Stingers
(
1/4
)
Na urodziny
(
1/2
)
Jessica
(
1/2
)
Władca Pierścieni: Powrót króla
(
1/1
)
Nastoletni geniusze
(
1/1
)
Lennie Cahill Shoots Through
(
1/1
)
Queen of Hearts
(
1/1
)
Double the Fist
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.